LV
Вернуться на главную
Tikšanās ar Aloizu Leiendekeru

 2019. gada 10. aprīlī, Svešvalodu nedēļas ieskaņā, mūsu skolāviesojās vācu pedagogs, psihologs un mediators Aloizs Leiendekers (Aloys Leyendecker).

Tikšanās laikā ar 9.–12 klašu skolēniem A. Leiendekers pastāstīja par Vācijas federālo zemi Reinzemi-Pfalcu, tās galvaspilsētu, romiešu un universitātes pilsētu Maincu, par vienu no senākajām pilsētām Trīri, kā arī par savu dzimto ciematu Pīsportu pie Mozeles, kas slavena ar 2000 gadu senām vīna darīšanas tradīcijām.
Viesis atbildēja uz skolēnu jautājumiem par Vācijas politiku, kultūru un tradīcijām, par vācu valodu un tās dialektiem, par vāciešu attieksmi pret migrāciju, par Vācijas attiecībām ar Krieviju, kā arī dalījās domās par Eiropas Savienību un tās nākotni.
Skolēni uzdeva jautājumus par mediāciju un mediatora – konfliktu risinātāja darbu un uzzināja, ka A.Leiendekers māca mediāciju Vācijā (AL-Institut Pīsportā, Erfurtes Lietišķo zinātņu augstskolā), Latvijā (Rīgā), Krievijā (Sanktpēterburgā, Čeļabinskā) un Igaunijā (Tartu).
A.Leiendekers stāstīja par savu ģimeni, bērniem un mazbērniem, dalījās atmiņās par bērnību. Aizraujošs bija stāsts par viņa hobijiem – futbolu un burvju mākslu. Viesis demonstrēja arī dažus burvju trikus un izskaidroja mūsu uztveres īpatnības.
Tikšanās beigās notika viktorīna par Vāciju. Viesi patīkami pārsteidza abu skolēnu komandu erudīcija un zināšanas, aizrautība un sāncensības gars. Neizpalika arī atalgojums ar aktīvo piedalīšanos viktorīnā – Lieldienu groziņš ar šokolādes cāļiem un olām.
Pasākuma mērķis bija veicināt valodu apguvi skolā, dot skolēniem iespēju pārbaudīt savas zināšanas vācu valodā un izmēģināt roku tulkotāja profesijā. Tikšanos vadīja, kā arī saziņu starp skolēniem un viesi nodrošināja 11. klases skolniece Marija Adamovič. A.Leiendekera uzstāšanos tulkoja 12. klases skolēns Filips Kozirevs. Mēs lepojamies ar Tevi, Filip!
Fotogalerija šeit.
Vācu valodas skolotāja Ārija Servuta


X

.:Напишите нам письмо:.

* Обязательные поля..

* Текст сообщения.
Введите текст с картинки :
X

.:Подписка:.

* Обязательные поля.

Введите текст с картинки :

Подписка дает возможность автоматически получать обновления разделов «БИБЛИОТЕКА» и «ЛЕКТОРИЙ».