LV
Вернуться на главную
I.Ziedonis ″Uz Tukumu pēc smukuma″.

 Katru gadu skolā Dzejas dienas. Šogad 29.septembrī 9.-12.klašu skolēni un skolotāji devās mācību ekskursijā uz Durbes pili. Pa Raiņa vietām. Durbes pils pārbūves arhitekts J.G.Ā.Berlics to veidojis klasicisma stilā. Pilī 1.stāvā saglabājies 19.gs. interjers, bet 2.stāvā gleznu izstāde. Skolēni redzēja J.Rozentāla un V.Purvīša gleznas, T.Zaļkalna Raiņa skulptūru.

 Interesantas bija ekspozīcijas veltītas Rainim. Raiņa citāts par muzejiem un to lomu šķita nozīmīgs. Rainis uzsvēra, ka muzeji ir nepieciešami, jo saglabā izziņas materiālus par tautas vēsturi un kultūru. Tāpēc nav brīnums, ka savlaik Rainim dāvāto Durbes pili, pēc Raiņa nāves, 1929.gadā pārtaisīja uz 5 gadiem par muzeju. 20.gs. 90.g. tas atkal atsāka darboties. Skolēni apskatīja arī slaveno Veimuta priedi un skaisto 19.gs. pils ainavu parku ar kokiem, kuri vesti no Vācijas un Sibīrijas.
Parkā skatāmi bija 19.gs arhitektūras pieminekļi- akmens tilts un rotonda. Rotondā skolēni deklamēja dzeju. 9.b klases skolēni Filips un Maksims priecēja klātesošos ar V.Šekspīra sonetiem. 10.,11., 12.klašu skolēni deklamēja Raiņa sonetus. Labā garastāvoklī un ar jauniem iespaidiem, zināšanām vidusskolēni atgriezās Rīgā. Taisnība dzejniekam I.Ziedonim - uz Tukumu var doties pēc skaistā. Ar iespaidiem par ekskursiju dalījās ekskursijas organizētāja skolotāja I.Samīte.
 
Foto galerija šeit.


X

.:Напишите нам письмо:.

* Обязательные поля..

* Текст сообщения.
Введите текст с картинки :
X

.:Подписка:.

* Обязательные поля.

Введите текст с картинки :

Подписка дает возможность автоматически получать обновления разделов «БИБЛИОТЕКА» и «ЛЕКТОРИЙ».