RU
Atgriezties uz galveno
Baltu vienības diena

 Katra gada 22. septembrī Latvija, Lietuva un Igaunija svin Baltu vienības dienu. 1207. gadā krustneši no Rietumeiropas pakļāva lībiešu teritorijas, bet 1214. gadā latgaliešu teritorijas. Ordeņa mērķis bija iegūt militāro un politisko kontroli Baltijas zemēs un ievērst Baltijas tautu kristietībai.

1236. gada 22. septembrī Ordeņa mūki un krustneši nepacietīgās alkās sirot un laupīt uzbruka Lietuvai. Kad viņi ar bagātu laupījumu bija mājupceļā, Lietuvas pilsētā Saule Baltijas tauta apvienojās un atvairīja neprasītu viesu uzbrukumu. Krustnešu ordenis tika sagrauts.
Saules kaujā krita pieredzējušais Zobenbrāļu ordeņa mestrs, vismaz divi sakšu grāfi, 48 ordeņbrāļi un vairāk nekā 2000 vācu un nevācu karotāju. Pēc sagraušanas Ordenis vairs nespēja atgūt savus spēkus. Par 34 savas pastāvēšanas gadiem Ordenis nodarīja milzīgus zaudējumus: laupīja, dedzināja, slepkavoja. Lietuvas, Latvijas un Igaunijas tautām šis datums atgādina par viņu kopīgu varonīgo pagātni.
Baltu vienības diena tiek svinēta jau kopš 2000. gada. Mūsu skolā šos svētkus nolēma organizēt un novadīt Skolas Parlamenta dalībnieki: Filips Kozirevs sagatavoja prezentāciju; Adelīna Nečetova, Simons Bohovičs un Germans Repnikovs uzstājās kā svētku vadītāji; Daniils Lugovskis piedalījās kā aktieris. Svētki tika organizēti un vadīti divās valodās: latviešu un krievu.
Fonda „Vecāki - bērniem” prezidents , Jakovs Pliners, pastāstīja par savu Baltijas Asamblejas eksdeputāta darbību un parādīja sudraba piemiņas medaļu. Svētku izskaņā mēs visi sadevāmies rokās un nodziedājām dziesmu par Rīgu.
Foto galerija šeit.
 


X

.:Sazināties ar mums:.

* Vajadzīgās ailes..

* Teksts.
Lūdzu pārrakstiet tekstu no bildes :
X

.:Подписка:.

* Обязательные поля.

Введите текст с картинки :

Подписка дает возможность автоматически получать обновления разделов «БИБЛИОТЕКА» и «ЛЕКТОРИЙ».